Hurda Sarı Fiyatları

Hurda sarı fiyatları güncel olarak takip edilmeyi gerektirmektedir. Genel olarak bütün atıl malzemelerin fiyatları belirlenirken, Londra Metal Borsası’ndaki hareketlilik, diğer bir tabirle hisselerin piyasa değerindeki karşılığı, en önemli faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Sarı Hurda Ne Demek?

Sarı hurda, pirinç alaşımından yapılan ürünlerin, kullanılamaz hale geldikten sonra aldığı bir terimdir. Sahip olduğu renk, pirinç alaşımından aldığı için bu isimle anılmaktadır.  Alışılagelen ismi sarı olarak anılmakla birlikte asıl adı pirinçtir. Pirinç alaşımında birçok farklı madde görülebilmektedir:

 • Nikel, 
 • Kalay, 
 • Demir, 
 • Kurşun, 
 • Aliminyum, 
 • Antimon  
 • Arsenik pirinç alaşımlarında görülebilecek maddeler arasındadır. 

Bakırdan sonra gelenlerin büyük bir kısmı sarı hurdadır. Çinko ile bakırın karışımından sarı metal oluşur. Bilindiği üzere bakırın rengi kızıldır. Bu noktada, sarı hurdanın rengindeki kırmızıya yakınlık, bakır oranının fazla olduğunu gösterir. Rengi ne kadar kırmızıya yakın ise o kadar değeri artar ve dolayısı ile fiyatı da yükselir. 

Sarı hurdanın tercih edilmesini sağlayan birçok neden bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok dikkat çekenler ise; iletken yapıda olması, dayanıklı olması, kolay şekil alması, çok zor aşınması ve korozyondan etkilenmemesi olarak sıralanabilir. Çok iyi bir iletken yapısı olması, bu atıl malzemenin ısıyı iletmesini de sağlar.

Kullanılamaz halde olan kapı kolları, musluklar, kilitler, su saatleri, su vanaları, avizeler ve bazı mobilya parçalarını, sarı hurdaya örnek verebiliriz.

Sarı hurda kırılması ve aşınması zor bir madde olduğundan geri dönüşüm de oldukça büyük bir öneme sahiptir. Geri dönüşümde, çoğunlukla kuyumculukta, inşaat sektöründe, hediyelik eşyaların yapımında, denizcilikte ve elektronik alanda kullanımı ile değerlidir.

Bakır alaşımı, içeriğindeki maddelerden dolayı kolay şekil almaktadır. Bu nedenle sıklıkla torna ve frezelerin şekil alması için kullanılır. 

Sarı Hurda Kilosu Ne Kadar?

Hurda sarı fiyatları
Hurda sarı fiyatları güncel fiyat listemiz.

2023 yılı itibariyle kilogram başına fiyatı, 85 Türk lirası ile 135 Türk lirası arasında değişmektedir. Bu değişimde kullanılan kıstas ise hurdanın kalitesidir. Bu noktada bir hususu belirtmek isteriz. Hurda fiyatları belirlenirken Londra Metal Borsası’ndaki hareketlilik önemli bir parametre olduğundan, fiyatlar haftalık hatta günlük olarak bile değişiklik gösterebilmektedir. Döviz endekslerindeki hareketlilik de fiyatlara yansımaktadır. Bu durum, bizlere güncel fiyatı araştırırken sıkı bir takipte olmamız gerektiğini de gösterir.   

Sarı Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hurda sarı fiyatları
Hurda sarı fiyatları her türden sarı hurdalarınız ederinden hesaplanır ve nakit bir şekide ödemesi yapılır.

Hurda sarı fiyatları belirlenirken içindeki bakır ve çinko miktarları, hurdanın temizliği ve kendi içerisindeki çeşitler, belirleyici faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu hurda çeşitleri; 

 • Çubuk Ucu Parça Ms 58, 
 • Pirinç, 
 • Araiş Ms 70, 
 • Araiş Ms 74, 
 • Hurda Kırkambar Vana-Musluk, 
 • Radyatör, 
 • Fermuar Talaşı Pirinç (İmalat Artığı), 
 • Araiş Ms 64, 
 • Fosfor Bronz Araiş, 
 • Sarı Su Saati gibi isimlendirilmiştir. 

Bu çeşitler, fiyatların belirlenmesinde farklı kategorilerde yer alarak rol oynamaktadır. 

Güncel Sarı Hurda Fiyatları

Hurda sarı fiyatları
Güncel hurda sarı fiyatları bizi arayın bizden fiyat almadan hurda sarılarınızı satmayınız.

Hurda sarı fiyatları aşağıdaki tablo üzerinde gösterilmiştir. Ancak fiyatlar, dönemsel olarak değişiklik gösterir.

Hurda Sarı Çeşitleri 1 Kg Fiyatı 1 Ton Fiyatı 
Araiş Ms 70142.00 Türk lirası146,000.00 Türk lirası 
Araiş Ms 64 130.88 Türk lirası 132,850.60 Türk lirası 
Sarı Çubuk Ucu Parça Ms 58 138.64 Türk lirası 139,492.00 Türk lirası 
Ms 58 Çubuk Talaşı142.64 Türk lirası 145,340.00 Türk lirası 
Kırkambar Musluk 117.48 Türk lirası 119,130.00 Türk lirası 
Hurda Sarı Su Saati 110.00 Türk lirası112,000.00 Türk lirası
Sarı Hurda Radyatör 115.00 Türk lirası 117,300.00 Türk lirası 
Fermuar Talaşı Pirinç (İmalat Artığı)138.00 Türk lirası 140,000.00 Türk lirası 
Güncel sarı hurda fiyatları

Hurda sarı fiyatları ülkemizde de dünyada da piyasayı belirleyen Londra Metal Borsası’ndaki hareketlilik ve buna bağlı olarak da döviz fiyatlarındaki artış göz önünde bulundurulduğunda, günlük takip edilmelidir.

Adresinizden farklı türlere ait hurdaları aldırmak için bize ulaşarak gerekli bilgileri iletmeniz yeterlidir. Alanında uzman ekiplerimizden konumunuza en yakın olanlar vakit kaybetmeden yola çıkar. Oldukça kısa bir süre içerisinde hurda adına tüm ihtiyaçlarınız karşılanır. Bununla birlikte ödemelerin elden yapılması da çok önemlidir.

Elden nakit olarak paranızı talep edebileceğiniz gibi aynı zamanda farklı yöntemler için de talepte bulunabilirsiniz. Havale veya dilediğiniz şekilde hurdalarınızın tam ederini kolaylıkla alabilirsiniz. Diğer yandan atık malzemelerin boşalttığı alanları da değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz.

Ücret tekliflerini net olarak öğrenmek ve gerekli detayları paylaşmak adına istediğiniz her an bizi arayabilirsiniz. Böylece aklınızda soru işareti kalmadan güvenilir ve kaliteli hizmetlerimizle tanışabilirsiniz. Müşteri odaklı yaklaşımlarımız sayesinde tekrardan bizlerle çalışacağınıza olan inancımızda tamdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Çevremizde Sarı Hurda Nerelerde Bulunur?

Sarı hurda; anahtarlar, su saatleri, avizeler, vanalar, çeşme başları, kilitler, müzik aletleri, su tesisatları, elektronik aletler, nalburiye malzemeleri, bazı ev ve süs eşyaları gibi alanlarda karşımıza çıkabilmektedir. Günlük hayatımızda hep iç içe olduğumuz bir malzemedir.

Hurda Sarı Fiyatları Neden Sürekli Değişkenlik Göstermektedir?

Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde sarı hurda fiyatları belirlenirken Londra Metal Borsası’ndaki hareketlilik sektörün nabzını tutmaktadır. Bu noktada, dövizdeki değişimler de göz önünde bulundurulduğunda, fiyatlar haftalık hatta günlük olarak bile değişiklik gösterebilmektedir. Döviz endekslerindeki hareketlilik de alış ve satış fiyatlarına yansımaktadır. Bu sebeple sarı hurda fiyatları araştırılırken günlük takipte olmak gerekmektedir.

Sarı Hurdanın Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Sarı hurdanın tercih edilmesini sağlayan birçok neden bulunmaktadır. İletken yapısıyla birlikte son derece dayanıklı olması, bu türü değerli kılan özelliklerin başında gelir. Üretim süreçlerine kattığı değerle de yüksek oranda gereksinim duyulan bir çeşittir. Çok iyi bir iletken yapısı olması ise sarı hurdanın ısıyı iletmesini sağlar.

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara