İstanbul Hurdacı

Bakır Hurda Kablo Fiyatları 

Bakır hurda kablo fiyatları, son dönemlerde hurda sektöründe çok fazla değişiyor. Değişmesine sebep olan birçok durum bulunsa da temel faktör arz-talep dengesidir. Hal böyle olunca bakır hurda kablo alım-satım işlemlerini yapanlar fiyat araştırması yapıyor. Biz de bu içeriğimizde bakır hurdalarla alakalı bilgi vereceğiz.

Hurdacılık sektöründe bakır, her zaman değerli bir metal olmuştur. Çünkü hemen hemen her sektörde kullanılır. Geri dönüştürülme imkanı bulunduğu için tekrar tekrar farklı alanlarda değerlendirilebilir. Ayrıca bakır hurdanın çöpe atılması ilerleyen zamanlarda büyük çevresel sorunlara neden olabilir. Ancak geri dönüştürüldüğü takdirde gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak mümkün hale gelir.

Elinizde bulunan bakır hurda kabloları satarak ekstra gelir elde etmeniz mümkündür. Neredeyse evinizin her eşyasında bakır malzeme bulunur. Kullanmadığınız malzemeler varsa güvenilir bir hurda firmasına satmanızı öneriyoruz. Bu aşamada güncel bakır hurda kablo fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Doğru fiyat bilgisi almak için CMS Hurda firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bakır Hurda Kablo Nedir?

Bakır hurda kablo fiyatları
Bakır Hurda Kablo Nedir?

Bakır hurda kablo, iletim hatları için kullanılmış ve ömrünü tamamlamış malzemelerdir. Bu hurdalar, genellikle soyulmuş şekilde piyasada yer alır. Dolayısıyla içindeki bakır ve kablo ayrı şekilde geri dönüştürülebilir. Böylece ortaya yeni malzemeler çıkar. Ardından farklı sektörlerde bakır hurda kablolar kullanılabilir.

Bakır, topraktan çıkartılarak kullanışlı bir forma dönüştürülür. Elektriği ilettiğinden dolayı kablo içine alınır. Ardından elektronik eşyaların çalışması için kullanılır. Ancak zaman içerisinde bakır kablo aşınarak kullanılmaz hale gelebilir. İşte böyle durumlarda içerisindeki bakırın ve kablonun geri dönüştürülmesi çevresel ve ekonomik açıdan önemlidir.

Genel olarak bakır hurda kabloların özellikleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

 • Korozyon direnci vardır.
 • Aşırı sıcaklara dayanıklıdır.
 • Kolay biçimde şekillendirilebilir.

Yukarıdaki özelliklerinden dolayı bakır ham maddesi, otomotiv sektöründen inşaata kadar pek çok farklı alanda kullanılır. Bu nedenle bakır hurdanın geri dönüşümü ülke ekonomisine katkı sağlar. Çok geniş alanda kullanılmasından dolayı farklı alanlarda pek çok yeni malzemenin üretilmesini kolaylaştırır. Bu ürünlerin satılmasıyla birlikte ülke ekonomisine para girişi sağlanır. Hatta ihraç edildiğinde ülkenin döviz kazanmasına vesile olur.

Elinizde bakır hurda kablo bulunuyorsa CMS Hurda ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, tüm bakır hurda kabloları geri dönüştürmek üzere sizden satın alır. Adresinize gelip doğru fiyatı biçmek üzere birkaç işlem yaptıktan sonra ödemeyi nakit yapmaktayız. Daha sonra, bakır hurda kabloları firmamızda ayrıştırıp depo alanına götürüyoruz. İhtiyaç olduğu takdirde, geri dönüşüm firmalarında kazandırarak çevreye ve ekonomiye katkı sağlıyoruz. 

Bakır Hurda Kablo Çeşitleri

Bakır hurda kablo fiyatları
Bakır Hurda Kablo Çeşitleri

Bakır hurda kablolar, farklı şekillerde karşımıza çıkabilir. Çeşitlerine göre bakır hurdaların farklı alanlarda kullanılması mümkündür. Aşağıdaki listede bakır hurda kablo çeşitleriyle alakalı bilgileri bulabilirsiniz:

 • Soyma Bakır Hurda: Bu hurda, iletim alanlarında kullanım ömrünü doldurmuş kabloların soyulmasıyla elde edilir. Genellikle kalınlığına göre değer kazanan hurda çeşididir.
 • Lama Bakır Hurda: Yüksek voltajın gerekli olduğu sanayi yerlerinde kullanılır.
 • Kırkambar Bakır Hurda: Karışık bakır hurdaların birleşmesiyle ortaya çıkar.
 • Antigron Kırma Bakır Hurda: Antigron veya NYM kabloların hurda bakır şeklinde dönüştürülmesiyle oluşur.

Yukarıdaki bakır türleri ve daha fazlası geri dönüşüm alanında değerlidir. Her bir bakır hurda kablo çeşidinin geri dönüşüm süreci farklılık gösterir. Ancak işlemin sonunda ortaya yeni bir malzeme çıkar. Kullanım alanlarına göre bu ürünler, farklı sektörlere değerlendirilmek üzere gönderilir. Böylece çevresel sorunların önüne geçilir.

Bakır hurdalar, hangi çeşit olursa olsun çöpe ya da çevreye atıldığı takdirde çok büyük sorunlara yol açabilir. Çünkü toprakta çok uzun süre kaybolmazlar. Bu durum, zaman geçtikçe doğanın kirlenmesine, toprağın işlenmemesine neden olur. Aynı zamanda üretim için tekrar ham madde arayışı ortaya çıkar. Geri dönüşümü gerçekleştiği takdirde ise tüm bu olumsuzlukların önüne geçilir. Ham madde ihtiyacı söz konusu olmadan yeni araçların üretilmesi mümkün hale gelir.

Bakır Hurda Kablo Nerelerde Kullanılabilir?

Bakır hurda kablolar, geri dönüştürüldüğü zaman birçok farklı sektörde kullanılmaya devam eder. Hurdanın çeşidine, kalınlığına veya diğer özelliklerine göre kullanım alanı değişiklik gösterebilir. Elektriği ileten bir madde olduğundan dolayı hemen hemen bütün teknolojik ürünlerde görülür. Örneğin; buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi aletlerin çalışmasında etkilidir.

Gümüşten sonra bakır, en iletken maddedir. Bu nedenle yüksek elektrik gereken alanlarda kullanımı uygundur. Geri dönüşümü gerçekleştirilen bakır hurda kabloların  telekomünikasyon ve inşaat sektöründe tekrar kullanılması mümkündür. Aynı zamanda endüstriyel alanda sıkça tercih edilen bir malzemedir. Bilgisayar ve ev aletlerinin çalışması amacıyla da bakır hurda kablolar kullanılır. 

Kısacası, bakır hurda kabloların kullanım alanı çok geniştir. Bu nedenle elinizde bulunan aşınmış malzemelerin geri dönüşümünü sağlayabilirsiniz. Böylece çevre ve ülke ekonomisine katkı sunmanın yanı sıra gelir de elde edebilirsiniz. Çünkü bakır hurda kablolara, her zaman ihtiyaç vardır. Dolayısıyla yüksek fiyatlarla bu malzemenin satışı yapılır. Tabii ki bu noktada güncel bakır hurda kablo fiyatları hakkında küçük bir araştırma yapmalısınız.

Güncel Bakır Hurda Kablo Fiyatları

Bakır hurda kablo fiyatları
Güncel Bakır Hurda Kablo Fiyatları

Bakır hurda kablo fiyatları ile alakalı net bir bilgi vermek mümkün değildir. Bunun nedeni, genel anlamda hurda fiyatlarının her gün güncellenmesidir. Bu noktada neden ücretlerin güncellendiğini merak edebilirsiniz. Aşağıdaki listede bu durumun sebeplerini görebilirsiniz:

 • Arz-Talep: Bakır hurda kablolara talep yüksekse fiyatlar artar. Ancak arz-talep dengesi zamana ve bölgeye göre değişkenlik gösterebilir.
 • Stok Seviyesi: Hurdanın stoklarının fazla olması, alım-satım durumunu etkiler.
 • Döviz Kurları: Dünya veya ülke genelinde kur değişiklikleri hurda fiyatlarını etkileyen önemli faktörler arasında yer alır.
 • Piyasa Gereksinimi: Bir ülkenin ihtiyacı olduğu malzemeye göre güncel fiyatlar değişir.
 • Yerel Sebepler: Ülkede değişen yakıt fiyatları gibi yerel sebepler, fiyat değişiminin bir diğer nedenidir.

Yukarıda bakır hurda kablo fiyatları değişimiyle alakalı genel nedenleri gördünüz. Fiyatlar sıklıkla güncellendiği için alım-satım işlemleri esnasında döneme göre değişiklik yaşanabilir. En yüksek fiyattan hurdaları satmak için düzenli biçimde güncel durumun takip etmeniz gerekir. Aynı zamanda doğru firmayı arayarak güncel fiyatlarla alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz.

CMS Hurda olarak her zaman güncel bakır hurda kablo fiyatları hakkında müşterilerimize bilgi vermekteyiz. Firmamızda çalışan uzmanlara telefonla veya WhatsApp uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatta bakır hurda kabloların fotoğrafını gönderdiğiniz zaman ön fiyat bilgisi almanız mümkündür. Fakat hurda fiyatlarını belirlerken kilosu ve durumu gibi etkenleri de göz önüne alıyoruz. Bu sebeple kesin fiyatı ancak adresinize geldikten sonra verebilmekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bakır Hurda Kablo Fiyatları Ne Kadar?

Hurda fiyatları konusunda değerlendirme işlemi yapılmadan net bir bilgi vermek mümkün değildir. Bunun nedeni çeşitli faktörlerden dolayı hurda fiyatlarının değişmesidir.

Bakır Hurda Kablo Fiyatları Yüksek mi?

Genel anlamda bakır, hurdacılık sektörü için önemli bir maddedir. Ancak fiyatlar, güncel duruma göre değiştiğinden her gün farklılık gösterir.

Bakır Hurda Kablo Nasıl Geri Dönüştürülür?

Bakır hurda kablo geri dönüşüm süreci, hurdaların satın alınmasıyla başlar. Ardından firmamızda uzman kişiler tarafından ayrıştırılır. Depolama alanımızda kendi hurda türünün bulunduğu yerde bir süre bekler. İhtiyaç doğrultusunda bakır hurda kablolar geri dönüşüm firmasına gönderilir ve çeşitli işlemlerden geçerek yeniden kullanılabilir hale gelir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara